Jagthytten til Herning
Om projektet
Så er jagthytten på vej til Herning
De sidste knap to uger har stået i jagtens tegn i vores Hal 2. Her har vi nemlig bygget en jagthytte med udgangspunkt i de små fiskerhuse på Tyskerhavnen.
Nu er hytten så godt som færdig – og bliver i dag kørt til Herning, hvor den skal stå.
Som du kan se på billederne, er transporten lidt af en udfordring. Jagthytten bliver fragtet med en vognmand og følgebil. Så vi håber ikke, at du skal fra Hvide Sande til Herning i dag – for hytten kommer til at fylde godt på landevejen!
Hyttens ejere har netop søgt inspiration på Tyskerhavnen, hvor 8 fiskerhuse allerede er opført. Læs mere om husene og se billeder her.
Kan du godt lide det, du ser her?
Har du brug for rådgivning eller vejledning omkring en nybygning, tilbygning eller renovering, kan du kontakte os her. Vi bygger både som hoved- og fagentreprise. Desuden har vi bygningskonstruktører ansat. Det betyder, at vi kan varetage de fleste projekter – store som små.